Vítá Vás internetový PRODEJNÍ LIST
pro Jarní burzu 2024

  1. O internetovém Prodejním listu

Nový internetový prodejní list Vám přináší Centrum Ententyky jako zlepšení pro nastávající Jarní burzu roku 2024. Nový list je jednoduchý, přehledný a poběží téměř na všech počítačích. Přihlašujete se svým e-mailem a heslem, které získáte po registraci. Kdokoliv, kdo zná tyto údaje, se může přihlásit a upravovat, doplňovat či vytisknout Váš osobní List. Veškerá data jsou bezpečně uložena na našich serverech, a tak se nemusíte bát nějaké ztráty. Stačí jen průběžně List ukládat.

  1. Doporučená konfigurace

Ačkoliv jsme se snažili, aby List fungoval na všech počítačích, je možné, že se občas vyskytne nějaká chyba. V takovém případě, prosíme, neváhejte nás kontaktovat na adrese admin@ententyky.eu. Nejlepšího uživatelského komfortu dosáhnete, pokud si List spustíte na počítači s novějším operačním systémem než je Windows XP, a pokud si web prohlédnete v prohlížeči Google Chrome. List Vám bude správně fungovat i v Safari a v Mozille Firefox. Bohužel List nebudete moci editovat v Opeře.

Pokud máte jiný či zastaralý prohlížeč, můžete zdarma vyzkoušet i nový, uživatelský přívětivý webový prohlížeč od Seznamu Seznam.cz prohlížeč.

  1. Úvodní strana

Na úvodní straně hned vidíte vše důležité. Vaše identifikační číslo i registrační údaje. Pod nimi se nachází tabulka, ve které se přehledně zobrazuje seznam všech vašich přidaných věcí. Pokud jste ještě nic nepřidali, můžete tak učinit přes zelené tlačítko „Upravit“ vpravo nahoře. Jakmile budete s listem spokojeni, můžete ho vytisknout přes červené tlačítko v levém horním rohu s nápisem „Vytisknout“.

Malý tip: Pokud se Vám písmena zdají moc malá, nebo naopak jsou překryta tlačítky, můžete zkusit podržet klávesu Ctrl (na klávesnici vlevo dole) a otočit kolečkem myši. Tato akce upraví velikost textu – říká se tomu „zoomování“.

  1. Úprava Listu

Nový režim úpravy Listu je značně zjednodušený a přehledný. Vidíte pouze to, co vidět potřebujete, a nic Vás neodvádí od pozornosti. Uprostřed stránky se nachází jednoduchá tabulka, do které vyplňujete věci, které byste rádi prodali.

Pole „Číslo“ se předvyplní automaticky, a vy pouze začnete psát název věci do příslušného políčka. Po dopsání názvu stiskněte klávesu Tab (na klávesnici vedle písmena Q), která Vás přesune do políčka „Cena“. Podobným způsobem se dostaňte i do dalšího pole. Jakmile budete s výběrem spokojeni, stiskněte znovu klávesu Tab a systém Vás automaticky přenese do dalšího řádku.

Zjistili jste, že nějakou věc už prodávat nechcete? Pro List to není žádný problém. Najděte si řádek, ve kterém máte neplatnou položku a stiskněte ikonku křížku na pravé straně. Touto akcí vymažete celý řádek z tabulky pryč.

Nebojte se, jen si vždy práci uložte příslušným tlačítkem vpravo nahoře. Při ukladání je nutné mít vyplněný poslední řádek tabulky. Bude-li nějaké políčko prázdné, formulář se neuloží. Pokud zjistíte, že poslední řádek nepotřebujete, vymažte jej pomocí ikonky křížku (viz výše).

Úspěšné uložení Listu poznáte tak, že se po stisknutí tlačítka přenesete na úvodní stránku Prodejního listu. Měli byste v něm vidět Vaše dosud přidané položky.

Poznámka: Z důvodů systémových omezení není umožněno uložení více než 1000 položek.

  1. Tisk Listu

Pokud jste s Vaším Listem spokojeni, můžete si ho vytisknout pomocí červeného tlačítka nacházejícího se na úvodní stránce. Přenese Vás k možnosti vytisknout si jednak List, a jednak samotné Štítky. K těmto krokům Vás bude provázet jednoduchý průvodce. Je zapotřebí mít obstaraný speciální arch lepících etiket A4 (viz Pravidla).

Je dobré si Štítky napoprvé zkusit vytisknout jen na normální papíry a zkontrolovat, zda by se informace vlezly na výsledné nálepky. Pokud ne, zkuste v prohlížeči upravit okraje stránky při tisku. Ideální by byly zhruba centimetrové.

Byli-li jste úspěšní a povedlo se Vám vše vytisknout, gratulujeme, jste nyní připraveni jít prodávat na Jarní burzu 2024 pořádanou Centrem Ententyky. Přejeme Vám mnoho štěstí a spokojenost.